Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X

Čertovy skály jsou 150 m dlouhé a až 25 m vysoké pískovcové skály u obce Lidečko představují nejpopulárnější a nejnavštěvovanější skalní útvar na Valašsku, terény jsou vhodné pro zkušené i začínající horolezce.
 

Na úbočí vrcholu Hradisko (773 m) nad valašskou obcí Pulčín leží ojedinělé skalní městečko Pulčínské skály. Jedná se o největší pískovcové skalní město v moravských Karpatech. Oblast byla v roce 1989 vyhlášena národní přírodní rezervací.
 


Smyslem exkurzní trasy je seznámení veřejnosti s hlavními principy výroby, historií a tradicí firmy Rudolf Jelínek jako významného českého výrobce a exportéra v oblasti výroby alkoholických nápojů. Exkurzní trasa zahrnuje podnikovou prodejnu, kinosál, pěstitelkou pálenici, provoz egalizace s obřími sudy (zrání destilátů), stáčírnu (plnění lahví). Součástí exkurze je degustace 3 produktů R. Jelínek.
 


Pivečkův lesopark (dříve park „Pod Obruby”) je park nacházející se ve městě Slavičín nedaleko Luhačovic. Svůj název získal podle rodiny Pivečkových, která jej založila v roce 1940. Výjimečnost parku dodává nespočet dřevěnýchreplik zvířat, jako třeba smečka sedmi vlků, hlemýžď, slimák, žába, velký kondor, také například vodník a nebo několik podivných dřevěných hub. Mimo jiné se zde nachází dřevěný mostek přes malé jezírko, dřevěný kolotoč nebo dětské hřiště.
 


Národní kulturní památník Ploština připomíná tragickou událost vypálení této pasekářské osady nacisty v dubnu 1944. Najdete zde památník této události a multimediální expozice, otevřené v dubnu 2023.
 

Občanské sdružení Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor založené roku 2012 se zajímá především o události 2. světové války na Zlínsku. Součástí historické expozice jsou také předměty vztahující se k japonskému útoku na americkou základnu Pearl Harbor (7. 12. 1941).
 


Envicentrum není jen jedna chalupa. Tvoří ho celý soubor budov, který má ukázat názorně a v praxi, jak se dřív žilo valašským hospodářům. Nechybí tu proto stodola plná sena, stáj s koňmi a oslíky, ohrada s ovcemi a kozami nebo králíkárna či kurník.K dokreslení vesnického života je v areálu i pravá historická sušírna, stará přes sto let. Sklep na zpracováni a uskladnění ovoce, nebo starý picník upravený pro výuku programu zaměřených na tradice a řemesla.
 


Rozhledna pochází z dílny zlínských architektů m.aus architects, kteří ji navrhli jako 15 metrovou věž z modřínových trámů s betonovou základnou. To proto, aby dlouho vydržela i náročné povětrnostní podmínky. Její poloha není vybrána náhodně. Jednou odtud bude pěkný výhled na vodní dílo Vlachovice, které zaplaví okolní údolí. Kolem rozhledny vede nová cyklostezka, kterou se sem můžete svézt, až si pojedete projet československou Cyklostezku Bevlavu.
 


Pozorovatelna Durch je hold výhledu krajinou. Zarámovaný nejkrásnější obraz. Má podnítit k pozastavení a uvědomění si této krásy. Slouží také jako posezení pro kolemjdoucí, na posvačení nebo jako schovka před nečasem. Navrhl ji arch. Zdeněk Fránek.
 


Hrad Brumov plnil od počátku svého vzniku významnou strážní, obrannou a sídelní funkci při vstupu do Vlárského průsmyku, který byl odedávna přirozenou spojnicí mezi Povážím a Pomoravím. Byl zbudován na JV výběžku vrcholového hřbetu s místním názvem Židáky v místě, pod nímž několik údolních průchodů postupně ústí do strategicky důležitého Vlárského průsmyku.

Samotné dějiny hradu zjišťovány jsou obtížně z důvodu ztráty vlastního archivu  v 18. a 19. století a vycházejí z poznatků archivů jiných a z archeologického průzkumu.

Předpokládá se, že předchůdcem hradu byla dřevěná ostrožna z 12. století. Samotné založení hradu se datuje podle dostupných poznatků někde do let 1210 – 1220 markrabětem Vladislavem Jindřichem za vlády Přemysla Otakara I. v pozdně románském slohu. Stavbě nejspíše vévodila mohutná hranolová věž a součástí byla asi i honosná hradní kaple, což dokládají nálezy bohaté architektonické výzdoby jako tympanon, hlavice portálu a jiné. Brumov patří k nové síti zeměpanských hradů a stává se správním, vojenským a soudním centrem jedné z nově vznikajících oblastí, tzv. provincií. 
 


V betlému je možné shlédnout mimo jiné dřevořezby čtyřiceti nejzajímavějších míst Zlínského a Trenčínského kraje, například Hostýn, Velehrad, hrad Buchlov, zámek Buchlovice, Radhošť, Trenčínský hrad, zámek Bojnice atd. Část betlému je vyhrazena také dřevěným stavbám z Horní Lidče.Velkým lákadlem jsou pohyblivé figurky, jejichž prostřednictvím v našem betlému ožívají stará řemesla a zvyky. Obdivovat můžeme 75 mechanicky se pohybujících figur.
 

Lesopark v Brumově-Bylnici se stal dalším místem pro odpočinek v přírodě, tentokrát hned podél cyklostezky. BEVLAVA mezi brumovským pivovarem a koupalištěm, a je tak příjemnou kulisou běžných procházek či aktivního odpočinku. Lesopark zahrnuje dřevěné workoutové hřiště, herní prvky pro děti, odpočinkovou zónu a prostor pro posezení u grilu, kde se setkávají rodiny a přátelé. Největší atrakcí je dvojitá lanová dráha, na kterou stojí fronty nejen děti. Lanová dráha je otevřena denně od 8:00 do 21:00.
 

Kaplička připomíná tatarský vpád v roce 1663 a kurucké války na počátku 18. století. Byla vystavěna roku 1953 zedníky z nedalekých Vlachovic. Při vpádech se na tomto místě údajně ukrylo 300 žen s malými dětmi a starci z Křekova, Lipiny, Vlachovic a okolí, aby zachránily své životy. Nájezdníci je sice objevili, ale díky zásahu Madony nedošlo k masakru. Kaple je od hotelu vzdálena 2,1km pěšky.
 

Celodřevěná rozhledna 22 m vysoká, postavená v r. 2006. Nachází se v nadmořské výšce 655 metrů její vrcholová vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 18 metrů. Na ni nás zavede 79 dřevěných schodů. Rozhledna nad Valašskými Klobouky je označována třemi názvy: Na Finiši, U Cyrila Bureše i rozhledna Královec. Ať tak či tak uvidíte odtud jižní Valašsko jako na dlani.
 

Bývalou správní budovu firmy Baťa, populární Jedenadvacítku, nelze ve Zlíně přehlédnout. Ve své době po dobudování na konci 30. let 20. století to byla druhá nejvyšší budova v Evropě. Měří do výšky 77,5 metru, je 80 metrů dlouhá a 20 metrů široká. Je sídlem Krajského i Finančního úřadu, turistům ovšem volně přístupná a také zaslouženě hojně navštěvovaná.
 

Architektonicky čistá zámecká budova ukrývá bohatě zařízené interiéry ve stylu baroko, rokoko, empír a biedermeier. Jsou vybaveny sbírkami porcelánu, orientálních předmětů i množstvím předmětů denní potřeby. Nejcennější sbírkou je ovšem rozsáhlá kolekce obrazů z 16.–19. století se vzácným souborem děl nizozemského malířství a pracemi významných českých autorů. Působivý autenticky dochovaný interiér zámecké kaple je dílem mistra moravského sochařství Ondřeje Schweigla, jehož sochy zdobí i celoročně přístupnou zámeckou zahradu.
 

Zlínská zoologická zahrada je nejnavštěvovanějším turistickým místem celé Moravy.

Každoročně k nám zavítá víc než 600 000 návštěvníků, v roce 2016 to bylo rekordních 668 303 osob. V rámci 15 českých zoo nám v návštěvnosti patří druhé místo.

 
  • Založení areálu: přelom let 1804-1805
  • Rok otevření zoo: 1948
  • Celková rozloha: 52 ha
  • Rozloha expozic: 48 ha
  • Počet pavilonů: 6
  • Počet zvířat: 213 druhů, 1 261 jedinců
 

Sídlí v areálu ZOO Zlín.

Historie zámku Lešná je úzce spojená s historií dříve slavného moravského hradu Lukova. V roce 1724 získal hrad a celé lukovské panství rakouský hraběcí rod Seilernů. Na Moravě však téměř nepobývali, hrad chátral a v roce 1793 byl už neobyvatelný. Seilernové proto začali hledat prostor pro stavbu nového sídla. Zvolili si návrší na dohled od původního hradu Lukova, místo zvané Lešná.

Výstavba celého areálu začala v roce 1804 a budovy rostly postupně. Vznikla zde stavba určená k chovu bažantů, která sloužila i jako obydlí správce bažantnice. Do roku 1807 byl dokončen původní lešenský zámek. Šlo o dvoupodlažní budovu, která měla v přízemí i v horním patře jednadvacet oken. Hraběcí rodině zde sloužilo pět pokojů.
 

180 lůžekcelkový počet lůžek
640 m.n.m.nadmořská výška
5 kmod Valašských klobouk

KONTAKT
Jelenovská 099, Valašské Klobouky, ČR
recepce: +420 736 650 550
rezervace@jelenovska.com
provozní: +420 737 074 815‬
provozni@jelenovska.com

Ubytování Mikulov