Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X

Bývalou správní budovu firmy Baťa, populární Jedenadvacítku, nelze ve Zlíně přehlédnout. Ve své době po dobudování na konci 30. let 20. století to byla druhá nejvyšší budova v Evropě. Měří do výšky 77,5 metru, je 80 metrů dlouhá a 20 metrů široká. Je sídlem Krajského i Finančního úřadu, turistům ovšem volně přístupná a také zaslouženě hojně navštěvovaná.
 

Celodřevěná rozhledna 22 m vysoká, postavená v r. 2006.

Nachází se v nadmořské výšce 655 metrů její vrcholová vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 18 metrů. Na ni nás zavede 79 dřevěných schodů

Rozhledna nad Valašskými Klobouky je označována třemi názvy: Na Finiši, U Cyrila Bureše i rozhledna Královec. Ať tak či tak uvidíte odtud jižní Valašsko jako na dlani.
 

Z Valašských Klobouk vychází dvě upravené běžkařské trasy

1. Trasa z Klobouk do Lančova   

Druhou trasou je trasa z Valašských Klobouk do Lančova. Trasa vede z Valašských Klobouk přes Suchý Vrch směrem k Lančovu. Kousek před Lančovem je třeba odbočit na Lančovské rybníky. Celková délka trasy je 6 kilometrů.

2. Trasa po hřebeni Bílých Karpat

Výchozím bodem této trasy je Královec nacházející se kousek od Valašských Klobouk. Zde se vydáme směrem na Ploščiny, Kyjanice a Požár až do Končité. Celková délka trasy je 6 kilometrů.

180 lůžekcelkový počet lůžek
640 m.n.m.nadmořská výška
5 kmod Valašských klobouk

KONTAKT
Jelenovská 099, Valašské Klobouky, ČR
+420 736 650 550
rezervace@jelenovska.com

Ubytování Mikulov